Archiv štítku: termín

Zjistěte včas, kdo ve vaší obci kandiduje

ilu: volby do zastupitelstev obcíV komunálních volbách si můžete být téměř jisti, že současní zastupitelé kandidují znovu. Jak ale zjistit, kdo další se do soutěže o nové zastupitelstvo zapojí? Pokud byste čekali až na roznesení volebních lístků, mohlo by se stát, že se jména kandidátů dozvíte až tři dny před volbami (12/10/10), kdy je nejzazší termín pro dodání hlasovacích lístků voličům. Jména všech kandidátů však můžete zjistit dříve – od 28/8/10.

Stačí se obrátit na registrační úřad, kam se podávají kandidátní listiny. Ten by měl dodat údaje v podobě, v jaké budou následně uvedeny na hlasovacím lístku. Celý příspěvek

Rubriky: volby | Štítky: , , | 1 komentář

Komunální kandidátky je třeba podat do 10/8/10

Volby do zastupitelstev obcíDíky stanovení termínu podzimních voleb na pátek a sobotu 15-16/10/10 jsou jasné i další termíny související s komunálními volbami.

Jde jednak o termín pro určení počtu členů zastupitelstva: nejpozději 85 dnů před konáním voleb – tedy ve čtvrtek 22/7/10. Schválený počet musí obec zveřejnit nejpozději o dva dny později.

Ve stejném termínu – tedy 85 dnů před konáním voleb – musí také obecní úřad zveřejnit počet podpisů (vypočítává se podle počtu obyvatel – v případě sdružení nezávislých kandidátů to je sedm procent z počtu obyvatel obce či volebního obvodu) na petici pro případné nezávislé kandidáty, či sdružení nezávislých kandidátů (podepisovat smí pouze voliči a podpisy kandidátů se nezapočítávají do celkového počtu).

Termín pro samotné podávání kandidátních listin (vč. případných petičních listů) příslušnému registračnímu úřadu je stanoven na 66 dnů přede dnem voleb do 16.00 hodin – tedy na úterý 10/8/10. Celý příspěvek

Rubriky: volby | Štítky: , , , | 1 komentář