Archiv štítku: výpočet odměny

Odměny zastupitelů se v roce 2014 zvýšily

Na konci roku 2010 vláda v rámci celkového šetření snížila také odměny zastupitelů (psali jsme). Opatření trvalo až do konce roku 2013, kdy vyšla ve Sbírce zákonů č. 459/2013 nová vyhláška platná od 1/1/14 . Ta víceméně vrátila výši odměn na úroveň z roku … Celý příspěvek

Rubriky: finance | Štítky: , , , , , , | 1 komentář

Odměny zastupitelů v roce 2011 klesají

V rámci všeobecného hledání úspor došlo i na zastupitele a vláda schválila nařízení, které snižuje odměny zastupitelů územních samosprávných celků v průměru o pět procent. Účinnost nařízení schváleného 7/12/10 je od začátku roku 2011, a týká se tedy již odměn za leden vyplácených v únoru.

V případě uvolněných zastupitelů je pokles odměny automatický, protože se odměna vyplácí přesně podle nařízení vlády. V případě neuvolněných zastupitelů dojde k poklesu pouze v případech, kdy byly odměny na horní hranici. U neuvolněných zastupitelů totiž nařízení stanovuje pouze maximální výši odměny, přičemž zastupitelé mohou schválit odměnu nižší – třeba i nulovou. Pokud tedy dosavadní odměna zastupitelů nepřesahuje aktuální maximální částku, nemusí zastupitelé odměny snižovat.

Dále v textu najdete příklady odměňování starosty a místostarosty. Celý příspěvek

Rubriky: finance | Štítky: , , , , , , | Komentáře: 6

HN: Starostové pod drobnohledem

Hospodářské noviny přinesly v pátek 1/10/10 na straně 4 příklady odměňování starostů (o tomtéž viz starší článek zde, který je přesnější a podrobnější).

Současně je v deníku řada zajímavých čísel o komunální politice v České republice. Letos kandiduje v komunálních volbách rekordních 208 300 lidí – nejvíce nestraníků, následují komunisté, ODS, lidovci a ČSSD. Mandát přitom může dostat 60 tisíc – uspěje tedy cca 29 procent kandidátů.

Nemáte-li k dispozici tištěné vydání HN, můžete si obsah přečíst i na webu HN. Celý příspěvek

Rubriky: z tisku | Štítky: , , , , , | Napsat komentář

Znáte odměny svého starosty a dalších zastupitelů?

Víte, jakou odměnu dostává každý měsíc starosta vaší obce? A kolik místostarosta a další zastupitelé? Jako každému jinému i jim přísluší za jejich práci odměna. Její výši určuje vláda svým nařízením a v případě neuvolněných zastupitelů pak ještě zastupitelé sami. … Celý příspěvek

Rubriky: finance | Štítky: , , , , | Komentáře: 3