Zjistěte včas, kdo ve vaší obci kandiduje

ilu: volby do zastupitelstev obcíV komunálních volbách si můžete být téměř jisti, že současní zastupitelé kandidují znovu. Jak ale zjistit, kdo další se do soutěže o nové zastupitelstvo zapojí? Pokud byste čekali až na roznesení volebních lístků, mohlo by se stát, že se jména kandidátů dozvíte až tři dny před volbami (12/10/10), kdy je nejzazší termín pro dodání hlasovacích lístků voličům. Jména všech kandidátů však můžete zjistit dříve – od 28/8/10.

Stačí se obrátit na registrační úřad, kam se podávají kandidátní listiny. Ten by měl dodat údaje v podobě, v jaké budou následně uvedeny na hlasovacím lístku.

Registrace pro komunální volby 2010 skončila 10/8/10, takže už by registrační úřady měly mít seznamy všech kandidátů. Dne 28/8/10 by pak měly informovat starosty o registraci kandidátních listin a v tomto termínu už by nic nemělo bránit ani předání údajů o registrovaných kandidátech (viz stanovisko Ministerstva vnitra ČR).

Kandidáti samozřejmě smějí kandidaturu odvolat, a to nejpozději 48 hodin před volbami (tedy do 14:00 dne 13/10/10), tato informace se pak objeví na úřední desce registračního úřadu a také ve volební místnosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice volby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Zjistěte včas, kdo ve vaší obci kandiduje

  1. admin napsal:

    Na serveru volby.cz už jsou jmenné seznamy obsahující všechny kandidáty

Leave a Reply